  • WIDE + DEEP CULTIVATION: 4 steel tilling blades cultivate an area up to 14 in. wide x 7 in. deep to easily handle garden plots, flower beds, and compacted soil
  • CORDLESS CONVENIENCE: Powered by Sun Joe's IONMAX System — includes 2x 24V 2.0 Ah lithium-ion batteries for fume-free, cord-free runtime
  • WE'VE GOT YOU COVERED! Backed by Sun Joe's full 2-year warranty for worry-free performance
Please note that 24V-X2-TLR14 is NOT compatible with 24VBAT-XR8 and 24VBAT-XR12. 24V-X2-TLR14 is compatible with all other 24V IONMAX battery configurations.
-65%
Description