  • CORDLESS CONVENIENCE: Powered by IONMAX 24V 2.0 Ah rechargeable lithium-ion battery
  • POWERFUL TILLING: Dual 6-inch steel blades cultivate a 4.1" wide x 6" deep path
  • PERFECT FOR SMALL SPACES: Ideal for weeding, soil aeration, and prepping plant beds
  • LIGHTWEIGHT: Weighs just 6.2 lbs for easy handling and control
  • TELESCOPIC POLE: Extends from 28.3" to 37.3" for added comfort
  • ERGONOMIC HANDLE: Adjustable auxiliary handle reduces strain during yardwork
  • WE'VE GOT YOU COVERED! Backed by Sun Joe's 2 year warranty
-65%
Product image 10
Product image 11
Product image 12
Product image 13
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Description