  • IDEAL FOR QUICK, EASY AND CORD-FREE snow pickups on decks, steps, patios and sidewalks
  • COMPATIBLE WITH THE 24V* IONMAX BATTERY SYSTEM: Includes 2 x 4.0-Ah 24V* batteries + dual port charger
  • MAX CHARGE TIME: 1 hr 50 mins
  • POWERFUL 750-WATT MOTOR
  • HIGH-IMPACT, LOW-TEMP RESISTANT 2-BLADE PLASTIC PADDLE AUGER throws snow up to 26 feet and cuts a 13 in. x 6.3 in. path
  • SGS APPROVED; 2-year warranty
-65%
Description
  • POWERFUL 750-WATT MOTOR