  • POWERFUL MOTOR: Equipped with a robust 900-watt motor for high-efficiency snow clearing
  • CLEAN OPERATION: Forget the mess and fumes of gas with a clean, cord-free operation
  • IONMAX POWER: Compatible with the 24V IONMAX Battery System, includes a 5.0 Ah battery and quick charger
  • EFFECTIVE CLEARING: Features a 2-blade high-impact, low-temperature paddle auger that throws snow up to 21 feet and cuts a 13.5 in. x 6 in. path
  • SNOW CONTROL: Directional control chute lets you place the snow exactly where you need it
-65%
Description