For assembly help, please refer to this instructional YouTube video.
  • Ideal for quick, easy and CORD-FREE snow pickups on decks, steps, patios and sidewalks
  • Battery + Charger Included
  • 24V* IONMAX 4.0 Ah rechargeable lithium-ion Battery + Charger
  • No pull cords, gas, oil, tune-ups, carbon emissions or tangled extension cords
  • 2-blade high-impact, low-temperature paddle auger throws snow up to 20 feet and cuts a 10 in. x 6 in. path
  • Ergonomic, lightweight design (only 10 lbs) with adjustable back-saving handle
  • Bonus cover included
  • ETL approved; Full 2-year warranty
Description
  • Battery + Charger Included