Snow Joe SJ-SLD48-GRN Snow Sled for Kids 4 & Up | Fits 2 Riders | 48-inch (Green)
  • ULTRA-DURABLE thanks to strong plastic construction
  • LIGHTWEIGHT at only 5.5 lbs
  • GROOVED SEAT DESIGN for added stability
  • PULL ROPE for easy portability and towing to the next exhilarating ride
  • DIMENSIONS: 48" L x 17" W x 5" H
  • 220-LB MAX CAPACITY – great for ages 4 and up!
Description
  • LIGHTWEIGHT at only 5.5 lbs