Snow Joe SJ-SLD34-GRN Snow Sled for Kids 4-8 | Fits 2 Riders | 34-inch (Green)
  • ULTRA-DURABLE thanks to strong plastic construction
  • LIGHTWEIGHT at only 2.9 lbs (gross weight, 4 lbs)
  • GROOVED SEAT DESIGN for added stability
  • PULL ROPE for easy portability and towing to the next exhilarating ride
  • DIMENSIONS: 34" L x 17" W x 5" H
  • 88-LB MAX CAPACITY – great for ages 4-8!
Description