Plowing capacity may vary based on snow conditions.
  • CORDLESS CONVENIENCE: Quick, easy + cord-free snow pickups on decks, steps, patios + sidewalks
  • NO-FUSS OPERATION: No pull cords, gas, oil, tune-ups, emissions, or tangled extension cords
  • POWERFUL AUGER: 2-blade high-impact paddle throws snow up to 20 ft + clears an 11" x 7" path
  • HIGH CAPACITY: 400 W motor moves up to 1,650 lbs of snow per charge
  • LIGHTWEIGHT + ERGONOMIC: Less then 12 lbs with adjustable, back-saving handle
  • WE'VE GOT YOU COVERED! Backed by Snow Joe’s full 2-year warranty
Product image 10
Product image 11
Product image 12
Product image 13
Product image 14
Product image 15
Description